Letos na podzim hodlá kladrubský hřebčín podat přihlášku na seznam kulturního dědictví UNESCO. Rozhodnutí padne během několika dalších let. Když se to podaří, pod ochranu světové organizace se hřebčín dostane jako první na světě.

Kolik je v současné době celkem na světě starokladrubských koní?

Zhruba osmnáct set, z toho pět set těch nejcennějších klisen a hřebců je v našem hřebčíně. Vedeme celosvětovou plemennou knihu − z celého světa nám hlásí každé narozené hříbě starokladrubského koně. Jsme zodpovědni za šlechtění plemene jako celku. Máme proto i hřebce, které v plemenitbě nevyužíváme, ale musíme je držet jako nezbytné minimum jednotlivých kmenů tohoto málo početného plemena.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.