V globálním žebříčku inovací (Global Innovation Index) je Česko na 24. místě, jako první ze zemí střední a východní Evropy. Oproti loňskému roku je to zlepšení o tří místa. Hned za Českou republikou je v regionu Estonsko. První místo na světě drží již sedm let Švýcarsko. Na dalším místě je Švédsko a třetí pozici má Nizozemsko, které oproti roku 2016 poskočilo o šest příček. Nejhůře je na tom ze 127 hodnocených států a ekonomik Jemen.

V článku se dále dozvíte

  • Česká republika je na 24. místě v indexu inovací.
  • V čele Global Innovation Index (GII), který existuje od roku 2007, je již sedmým rokem Švýcarsko.
  • Největší meziroční skok vzhůru zaznamenalo Nizozemsko, které poskočilo z devátého na třetí místo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru