Stalo se to 10. března na sjezdu sociální demokracie v Brně. Lubomír Zaorálek přišel k řečnickému pultíku jako poslední z kandidátů na funkci místopředsedy strany. Jestli někteří v sále do té doby podřimovali, zapálený projev ministra zahraničních věcí je musel probrat.

"Tak si to řekněme úplně na rovinu. Tohle je často úplně mrtvé, co sdělujeme lidem," burácel už po chvíli, když nabádal kolegy, aby se nepředháněli ve vyjmenovávání sociálnědemokratických hodnot a soustředili se na to, aby jim voliči dokázali porozumět. Stejně ohnivě kritizoval nadnárodní korporace, banky a v jasné narážce na Andreje Babiše varoval před vytunelováním demokracie rodinnou firmou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.