Ve středu jsme se dočkali dvou důležitých událostí v Spojených státech, které měly velký vliv na měny rozvíjejících se států. Zklamání přinesla inflace v USA i maloobchodní tržby. Obě zveřejněné statistiky vzaly vítr z plachet těm, kteří očekávali rychlejší normalizaci úrokových sazeb ve Spojených státech.

Toto zklamání ale pomohlo rozvíjejícím se trhům a měnám na těchto trzích vlilo novou krev do žil. Náladu jim nezkazilo ani zasedání Fedu, který si z horších dat velkou hlavu nedělal a ekonomiku stále hodnotí jako silnou. Američtí centrální bankéři se i nadále drží svého scénáře dalšího zvýšení sazeb v tomto roce. Ale ani to dobrou náladu rozvíjejícím se měnám nevzalo, neboť nadále pokračují v posilování. A podle nás tento trend neustane.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zklamání přinesla inflace v USA i maloobchodní tržby. Obě statistiky vzaly vítr z plachet těm, kteří očekávali rychlejší normalizaci úrokových sazeb ve Spojených státech.
  • Toto zklamání ale pomohlo rozvíjejícím se trhům a měnám na těchto trzích vlilo novou krev do žil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru