Volební úspěch labouristy Jeremyho Corbyna v britských volbách spustil v českém mediálním prostoru nebývale lamentační tón. Corbyn se stal příkladem extrémního levičáka, který je nebezpečný jako fašistické bojůvky, o nichž ve svém dnes již zapomenutém inauguračním projevu hovořil prezident Zeman. Zapomenut byl i pravicový populismus Marine Le Penové, která ve Francii prohrává pod tlakem liberální show Emmanuela Macrona a na rozdíl od Corbyna není otevřená antisemitka. Corbynova levičácká figura zastínila i Donalda Trumpa, který se svým rigidním myšlením (jako v Česku Václav Klaus) vrací do 19. století, do doby "kapitalismu silných", jen k tomu na rozdíl od pana profesora používá postmoderní Twitter.

To nejhorší, čím se Corbyn v očích místních pravých diskutérů proviňuje, je to, že je MARXISTA! Spojení s myšlením Karla Marxe, které přece povraždilo miliony lidí, děsí. Jak mohou mladí v Británii, kteří Corbyna volili především, uctívat člověka, který vychází z knih plných sociálních bludů a návodů na společenskou sebevraždu?

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?