Volební úspěch labouristy Jeremyho Corbyna v britských volbách spustil v českém mediálním prostoru nebývale lamentační tón. Corbyn se stal příkladem extrémního levičáka, který je nebezpečný jako fašistické bojůvky, o nichž ve svém dnes již zapomenutém inauguračním projevu hovořil prezident Zeman. Zapomenut byl i pravicový populismus Marine Le Penové, která ve Francii prohrává pod tlakem liberální show Emmanuela Macrona a na rozdíl od Corbyna není otevřená antisemitka. Corbynova levičácká figura zastínila i Donalda Trumpa, který se svým rigidním myšlením (jako v Česku Václav Klaus) vrací do 19. století, do doby "kapitalismu silných", jen k tomu na rozdíl od pana profesora používá postmoderní Twitter.

To nejhorší, čím se Corbyn v očích místních pravých diskutérů proviňuje, je to, že je MARXISTA! Spojení s myšlením Karla Marxe, které přece povraždilo miliony lidí, děsí. Jak mohou mladí v Británii, kteří Corbyna volili především, uctívat člověka, který vychází z knih plných sociálních bludů a návodů na společenskou sebevraždu?

V článku se dále dozvíte

  • Corbynův úspěch odhaluje sociální resentimenty, jež brání hledání společného prostoru.
  • To nejhorší, čím se Corbyn v očích místních pravých diskutérů proviňuje, je to, že je marxista.
  • Zbavit se resentimentu - to je nejdůležitější motto chvíle, nejen ve vztahu k Marxovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.