Volební úspěch labouristy Jeremyho Corbyna v britských volbách spustil v českém mediálním prostoru nebývale lamentační tón. Corbyn se stal příkladem extrémního levičáka, který je nebezpečný jako fašistické bojůvky, o nichž ve svém dnes již zapomenutém inauguračním projevu hovořil prezident Zeman. Zapomenut byl i pravicový populismus Marine Le Penové, která ve Francii prohrává pod tlakem liberální show Emmanuela Macrona a na rozdíl od Corbyna není otevřená antisemitka. Corbynova levičácká figura zastínila i Donalda Trumpa, který se svým rigidním myšlením (jako v Česku Václav Klaus) vrací do 19. století, do doby "kapitalismu silných", jen k tomu na rozdíl od pana profesora používá postmoderní Twitter.

To nejhorší, čím se Corbyn v očích místních pravých diskutérů proviňuje, je to, že je MARXISTA! Spojení s myšlením Karla Marxe, které přece povraždilo miliony lidí, děsí. Jak mohou mladí v Británii, kteří Corbyna volili především, uctívat člověka, který vychází z knih plných sociálních bludů a návodů na společenskou sebevraždu?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru