Nařízení Evropské unie o zachování soukromí při elektronických komunikacích by mělo chránit identitu jejích občanů. "Listovní tajemství se překlápí i do světa internetu," říká eurokomisař pro evropský digitální trh Andrus Ansip.

HN: Co toto nařízení přinese občanům EU, uživatelům elektronických zařízení?

Evropané se obávají o své soukromí. V aktuálním průzkumu Eurobarometr odpovědělo 92 procent respondentů, že je pro ně důležité nebo velmi důležité, aby osobní informace z jejich počítače, chytrého telefonu nebo tabletu byly přístupné pouze s jejich souhlasem. Stejně tak pro 92 procent lidí je klíčové, aby byla garantována důvěrnost jejich e-mailové korespondence a chatu. Regulace soukromí a elektronických komunikací se snaží reagovat na tyto obavy. Cílem je posílení důvěry a garance bezpečnosti na jednotném digitálním trhu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru