Kdyby dnes česká firma chtěla přijít na trh třeba s novým vojenským bezpilotním letounem nebo počítačovou obranou před útokem hackerů, stál by ji vývoj spoustu peněz. A zisk z prodeje by mohla očekávat až v poměrně daleké budoucnosti.

Vývoj prototypů je i z těchto důvodů velmi složitý. Evropská komise proto chce, aby členské země Evropské unie víc spolupracovaly. "Mnohem výhodnější by tak bylo, kdyby se třeba s českou firmou na vývoji prototypu podílelo několik dalších společností z jiných zemí. Na svůj projekt by pak mohly použít i evropské peníze," říká v rozhovoru s HN finský místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen, který má v Bruselu na starosti investice.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.