Americká banka Goldman Sachs se musí vyrovnávat se stále silnější kritikou venezuelské opozice. Ta ji obviňuje, že svými kroky napomáhá venezuelskému prezidentu Nicolási Madurovi, proti němuž lidé v ulicích protestují už přes dva měsíce, udržet se u moci. Hospodářská situace v zemi se mezitím neustále zhoršuje.

Goldman Sachs koupila s velkou slevou dluhopisy venezuelské státní ropné společnosti PDVSA v hodnotě 2,8 miliardy dolarů se splatností v roce 2022. Pokud je tato firma splatí, tak na tom Goldman Sachs výrazně vydělá. List Wall Street Journal napsal, že za zmíněné dluhopisy zaplatila "jen" 756 milionů dolarů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.