Od zvláštní zpravodajky z Monaka - Když v sobotu večer zaznělo v sále Salle des Etoiles v Monte Carlu jméno vítěze soutěže EY Světový podnikatel roku, zažila řada přítomných déjà vu. Stejně jako loni si i letos cenu odnesl podnikatel s imigrantskými kořeny a filantropickými sklony. Kanaďan tureckého původu Murad Al-Katib přesvědčil porotu plánem, jak nasytit rostoucí světovou populaci i uprchlíky v nouzi. Jeho firma AGT Food and Ingredients je jedním z největších producentů luštěnin na světě a snaží se je propagovat jako dostupný a ekologicky udržitelný zdroj proteinu.

Al-Katib se pro svůj podnikatelský plán nadchl natolik, že kvůli němu riskoval ztrátu stabilního zaměstnání ve státní sféře v době, kdy jeho žena byla v šestém měsíci těhotenství. "Dal jsem výpověď v práci, zavřel se v suterénu našeho domu a začal vymýšlet byznysplán. Moje žena z toho ze začátku nebyla nadšená, ale i tak mě od prvního dne podporovala," vyprávěl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.