Česko původně účast na malém Expu v kazachstánské Astaně vůbec neplánovalo a chtělo se soustředit na světovou výstavu v Dubaji v roce 2020. Změnila to návštěva českého prezidenta Miloše Zemana v Kazachstánu v roce 2014. Po dvou letech pak vláda odsouhlasila na přípravu české účasti téměř sto milionů korun. Zmocněncem se stal bývalý ekonomický diplomat Jan Krs, který dříve působil třeba na ambasádě v Moskvě. A tendr na organizaci výstavy vyhrála společnost Arteo CZ, která už pracovala na předchozím Expu v Miláně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.