Pražská zoologická zahrada představila vítězný návrh pavilonu pro pandu velkou, o jejímž zapůjčení jedná Česko s Čínou. Ve vítězném projektu od společnosti AND bude také místo pro vzácné primáty langury čínské nazývané "zlaté opice". Celkové náklady na vybudování pandária, jehož součástí bude i čínská restaurace s výhledem do výběhu pand i sousedních ledních medvědů, by měly být 200 milionů korun.

Pokud vše půjde dobře, mohla by zoo povolení ke stavbě pandária a nového pavilonu ledních medvědů získat na konci roku 2019. Praha sice ještě nemá jistotu, že jí Čína vzácnou pandu půjčí, zoo ale věří, že se to povede. "Nemyslím si, že by si to Čína rozmyslela. Pokud by na to došlo, máme připravený náhradní plán. Do pavilonu bychom asi dali jiné asijské medvědy. Prostor by byl atraktivní i s takovými zvířaty, ale panda velká je samozřejmě panda velká," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.