"Kdykoliv a kdekoliv musíte myslet a žít v souladu s přáním naší strany," přišel tento týden sdělit severokorejský vůdce Kim Čong-un účastníkům sjezdu tamního svazu dětí, který ještě před pár lety nesl v názvu jména jeho otce i děda. "Své vlasti musíte dát všechno," vysvětloval dojetím plačícím dětem. Co si pod jeho slovy severokorejští pionýři přesně představují, se asi nedozvíme. Sotva některý z nich ví, že podle dostupných dat je v pětadvacetimilionové Severní Koreji přes milion lidí nuceno k otrocké práci. Britský Daily Mirror letos zveřejnil obrázky ani ne desetiletých dětí, které jsou vystaveny tvrdé fyzické dřině na stavbě tamní železnice. Ale když je to v souladu s přáním strany…

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru