Kvůli opravě téměř 170 let starého Negrelliho viaduktu, která oficiálně začala ve čtvrtek, čekají cestující v Praze, zejména ve směru od Kladna, výrazné změny. Čtvrtého července začne výluka, která nejméně do podzimu, nejspíš ale na celé dva roky, zastaví vlaky mířící od Ruzyně na Masarykovo nádraží už v Bubnech nebo na nově vzniklé stanici Vltavská. "Bavíme se o opatřeních, která potrvají od 4. července do 10. září. Není vyloučeno, že se poté vlaky na koleje částečně vrátí, ale nechci o tom nyní spekulovat. Nevíme, co nás uvnitř mostu po jeho rozebrání čeká," uvedl generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Pavel Surý. 

Jak vlastně výluka kvůli opravě viaduktu pozmění železniční trasy v Praze? 

Velká většina vlaků z Kladna bude končit na provizorní zastávce, která ponese jméno Vltavská a bude u metra Vltavská, některé budou končit v Bubnech, odkud lze dojít na stejnou stanici. Některé soupravy budou končit i v Dejvicích, kde je blízko metro Hradčanská. Rychlíky od Kralup a Děčína budou jezdit na hlavní nádraží a regionální doprava vždy přes nádraží Praha-Holešovice, odbočkou Balabenka na Masarykovo nádraží. Některé vlaky však, protože to je dvouapůlkilometrový jednokolejný úsek, pojedou takzvaným závlakem do stanice Praha-Libeň a některé i na hlavní nádraží. 

Podoba výluky bude po celou dobu opravy stejná? 

Ne. V této podobě je plánovaná jen do podzimu, pak budou výluky pokračovat za nějakých jiných dopravních opatření, ale nyní chci mluvit jen o těch, které jsou nyní připraveny. 

Už na podzim by se tedy mohly vlaky teoreticky na viadukt vrátit? 

Teoreticky ano, ale nevíme, co nás uvnitř mostu po jeho rozebrání čeká. 

Původně jste ale ohlašovali, že výluka potrvá dva roky. 

Ano. Teď se bavíme o opatřeních, která potrvají od 4. července do 10. září. Není vyloučeno, že se poté vlaky na koleje částečně vrátí, ale nechci o tom nyní spekulovat. Vše včas upřesníme. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.