1/ Co považujete u svého BI řešení za svou konkurenční výhodu?

2/ Jaká funkcionalita je nejčastěji poptávaná a jaké přínosy může zákazník očekávat?

 

Jiří Přibyslavský

konzultant pro analytiku a finance, SAP

1/ Cílem strategie SAP je začlenit analytiky do svých podnikových aplikací, jako je např. nová generace ERP řešení SAP S/4HANA, ale také působit na volném trhu s možností konektivity na klasické datové zdroje i distribuované systémy typu Hadoop. Konkurenční výhodou je určitě in-memory platforma SAP HANA, která umožňuje okamžitý přístup k většímu rozsahu dat a rychlému vyhledávání v reálném čase, zvýšení produktivity a efektivity práce díky rychlejšímu zpracování dat a možnostem vytvářet vlastní reporty. Přináší extrémní zjednodušení v architektuře datových skladů a potřebný výkon pro flexibilní a agilní způsoby data warehousingu.

2/ Zákazníci požadují v každé fázi použití BI něco jiného, začínají jednoduchou vizualizací, standardními výkazy nebo prací v prostředí excelové integrace. Je vhodné mít za partnera robustní a výkonnou platformu, která zákazníka podpoří v mnoha scénářích BI a od několika málo uživatelů až po nadnárodní komplexní projekty s vysokými požadavky na škálovatelnost, end-to-end funkčnost, výkon a bezpečnost.

Přínosy BI záleží na stavu, který byl před nasazením takového nástroje. Pro někoho je přínosem vidět v reportu svá "čísla", některé společnosti už jsou za touto fází a hledají další scénáře BI směřující k využití velkých dat a pokročilých analýz. Přínosy pak mohou být velmi významné, může jít třeba o zvýšení response rate marketingových kampaní o 300 % nebo zvýšení tržeb o několik procent. Z klasického reportingového BI nástroje se tak z dlouhodobé perspektivy stává komplexní podniková analytická platforma.

 

Jiří Melzer

majitel a jednatel společnosti DC Concept

2/ Především to, že je naše BI řešení zabudováno přímo v informačním systému. Odpadá tak potřeba definovat vazební můstek pro "čerpání" dat z informačního systému do nástroje BI třetí strany.

Vzhledem k vysoké komplexnosti informačního systému QI jsme pro naše BI schopni poskytovat data, která se týkají veškerých důležitých procesů probíhajících ve firmě.

 

Robert Havránek

produktový manažer, Microsoft ČR a SR

2/ Zásadní výhody jsou snadnost použití, dostupnost na jakémkoliv zařízení a zejména přehlednost a interaktivita výstupů, výsledných reportů. Vedle toho stojí za zmínku rychlost neustálého vylepšování BI řešení na základě zpětné vazby od uživatelů, často na měsíční bázi.

Související