Krátce před devátou ráno vešel včera do budovy Nejvyššího soudu v Brně bývalý středočeský hejtman David Rath. Nebyl ale nedočkavý ohledně rozsudku, jen si spletl začátek jednání. To začalo přesně v deset a Rath se brzy dozvěděl, co slyšet nechtěl: To, že odposlechy, tedy hlavní důkaz v jeho korupční kauze, byly původně nařízeny v souladu se zákonem, a lze je tak využít jako důkaz u soudu.

"Nijak jsme nerozhodovali o vině," zdůraznil soudce Nejvyššího soudu Vladimír Veselý, že se výrok týká výhradně toho, zda policejní odposlechy byly legální.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.