Když Ivan Pilný (ANO) nastupoval do čela ministerstva financí, okamžitě varoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), že při sestavování rozpočtu bude lakomý. "Musel jsem obhajovat rozpočet před Billem Gatesem a to bylo zatraceně tvrdé," řekl před dvěma týdny Pilný, který dříve stál v čele českého Microsoftu. Teď se ale ukazuje, že bude muset být štědřejší, než si představoval. Na rozpočtovém výboru sněmovny včera připustil, že deficit státního rozpočtu překročí plánovaných 50 miliard korun. Výdaje pro rok 2018 výrazně ovlivňují blížící se volby.

Podle Pilného by však deficit neměl být vyšší než letos, kdy se počítá se schodkem 60 miliard. "Nehodlám předložit rozpočet, jehož deficit by překročil ten letošní, jinak bych vyvodil politické důsledky," řekl Pilný. Návrh rozpočtu předloží vládě zřejmě již příští středu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.