Podle některých připomínají lidové milice z doby komunismu. Jde ale o speciální antikonfliktní tým Prahy 1, který vznikl kvůli protikuřáckému zákonu a zákazu kouření v restauracích. Má dohlížet na klid a pořádek před bary a kluby, kam se hosté přesunuli kouřit. Upozorňuje je na hluk, který dělají, a na to, že v oblasti bydlí lidé, k nimž mají být ohleduplní.

Brzy ale už možná nebude poznat, kdo do antikonfliktního týmu patří a kdo ne. Muži v černém již čelí kritice a recesi třeba od grafika a fotografa Tomáše Břínka, který prezentuje svá díla pod pseudonymem TMBK. Minulý týden začal Břínek kvůli nesouhlasu s opatřením městské části na internetu nabízet oblečení s logem antikonfliktního týmu, které si může kdokoli objednat. Do teď má přes sto objednávek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.