Když britská premiérka Theresa Mayová vyhlašovala před dvěma měsíci předčasné parlamentní volby, měla její Konzervativní strana před labouristy náskok dvaceti procent. Jejich šéf Jeremy Corbyn vypadal jako totální outsider. Nikdo nepochyboval, že Mayová dostane, co chce − tedy výraznou většinu pro vyjednávání o brexitu. Nyní, den před hlasováním, průzkum pro televizi ITV hlásí, že Corbyn stáhl vedení Mayové na pouhý jeden procentní bod. Jiné průzkumy přiznávají konzervativcům přece jen větší náskok, ale v současné době, kdy se voliči často chovají oproti všem očekáváním, výsledek raději nepředpovídat. Corbynův úspěch by byl překvapením, zhruba jako… jako… ano: jako úspěch Donalda Trumpa nebo brexit.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru