Bezbariérové školy ještě nejsou v Česku ani zdaleka standardem, a tak děti ze Základní školy Vojnovičova v Ústí nad Labem vymyslely skládací rampu, díky níž by se jejich dva spolužáci na vozíku mohli dostat do tělocvičny, kde se pořádá řada kulturních akcí a kam nyní nemohou. "Díky naší rampě zdolá vozíčkář až dva schody. Jsou to vlastně dvě vysunovací ližiny, které může mít zavěšené na vozíku a sám se obslouží. Samozřejmě obsahuje bezpečnostní prvky a je zhotovena z odlehčeného materiálu. S naší plošinou má vozíčkář zelenou!" prezentovaly děti svůj nápad ve finále soutěže žákovských inovací iKid.

Soutěž iKid pořádá společnost KPMG za pomoci dalších partnerů včetně Hospodářských novin. Cílem projektu je podpořit kreativitu dětí, naučit je inovativnímu myšlení a dát jim prostor, aby si hrály se svými podnikatelskými nápady. Děti, kterým nebylo ani 15 let, tak dokázaly, že za pomoci svých učitelů a mentorů z firem zvládnou rozjet i malý start-up.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.