Skupina poslanců v čele s místopředsedou sněmovny za hnutí ANO Radkem Vondráčkem uspěla s vlastním návrhem zákona o registru smluv. Vláda jejich verzi poslala do sněmovny, která ji musí schválit ve zrychleném režimu. "Jsem rád, že jsme našli legální cestu, jak z toho ven, a vyhnuli se plošným výjimkám," uvedl Vondráček.

Již fungující registr, do něhož firmy na internetu vkládají kontrakty nad 50 tisíc korun, čeká na konečnou verzi zákona. Tu nejprve poslanci zcela ořezali a umožnili výjimku takřka každému, kdo hospodaří s veřejnými penězi. Senátoři následně návrh odmítli s tím, že k výjimkám není důvod a jediný, kdo ji potřebuje, je národní podnik Budějovický Budvar.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.