Bylo toho dost, už nemůžeme předstírat, že věci mohou pokračovat jako dosud, prohlásila britská premiérka Theresa Mayová v reakci na sobotní útok v Londýně. Teroristé zabili nejméně sedm lidí a 48 zranili. Premiérka chce větší tresty pro teroristy, zvažuje posílení pravomocí policie a tajných služeb, omezení svobody projevu zejména na internetu a zřejmě i některých dalších svobod.

Británie se vystoupením Mayové připojuje k současnému trendu, kdy se evropské vlády snaží posílením svých pravomocí a kontrolou občanů omezit islamistický terorismus. Například Francie po předloňských teroristických útocích vyhlásila výjimečný stav, který dosud trvá. A například i ve velmi liberální Belgii získala policie po teroristických útocích nové pravomoci a telekomunikační společnosti si stěžují, že musí úřadům dávat příliš mnoho informací o svých zákaznících.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.