Za posledních pět let zdědil stát po lidech, kteří zemřeli bez dědice, majetek za dvě miliardy korun. Loni to byly nemovitosti a další věci za 273 mi­lionů. A jsou to často hodnotné předměty. Například vila za 35 mi­lionů korun, vzácné rukopisy, sbírky obrazů či fara z osmnáctého století.

Státu do klína padá majetek za stamiliony i proto, že Češi si zatím nezvykli na v zahraničí poměrně běžnou věc: dobročinné závěti. Tedy fakt, že člověk ještě za života věnuje celý majetek nebo jeho část třeba své bývalé škole, psímu útulku nebo skautskému oddílu. V tom se u nás hodně angažuje organizace Závěť pomáhá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.