Tam, kde před sto lety pracovaly a lomozily těžké stroje, dnes v tichosti pracují stroje výpočetní. Bývalé tovární prostory a blízkost centra města jsou dvěma hlavními důvody, proč se z Karlína stala Mekka mladých IT firem.
Kdo a jak zde přivolává budoucnost?

AI musí sloužit

Marek Rosa je vizionář, který ve své společnosti Keen Software vydělal miliony na počítačových hrách Space Engineers a Medieval Engineers. Nyní založil nekomerční sesterskou společnost Good­AI, která si dala za cíl vyvinout umělou inteligenci (AI). Klíčovým slovem pro GoodAI je "učení". "Jde nám o princip gradual learning," vysvětluje Marek Poliak, mladý muž s hodností senior AI researcher. "Inteligentní agent se naučí nějakou znalost a využívá ji pak k dalšímu učení a řešení problémů. Princip zní triviálně, ale překvapivě málokde je využíván. Chceme, aby si AI sama rozhodla, jak si znalosti uspořádá, a aby se z vyřešené úlohy poučila pro další postup."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.