Investice do podílového fondu je spolu s penzijním připojištěním nebo třeba stavebním spořením základním stavebním kamenem každého investora, říká v rozhovoru Petr Žabža, ředitel spořicích a investičních produktů v ING Bank.

Mám stovky tisíc volných korun a rozhoduji se, kam je dám, aby se mi zhodnotily. Proč bych si měl vybrat podílové fondy?

Podílové fondy by měly být nedílnou součástí investičního portfolia každého investora, hned vedle penzijního připojištění, stavebního spoření nebo nemovitosti zakoupené za účelem pronájmu. Hlavní charakteristikou podílových fondů totiž je, že pomáhají budovat majetek v dlouhém časovém horizontu. Nejde o instrument na krátkodobou spekulaci.

V článku se dále dozvíte

  • Podílové fondy by měly být nedílnou součástí investičního portfolia každého investora, říká Petr Žabža, ředitel spořicích a investičních produktů v ING Bank.
  • Kdo s investicí začíná, měl by si vybrat takzvaný profilový fond, který odpovídá jeho investičnímu stylu, znalostem a zkušenostem.
  • Ideální je investovat do fondů v pravidelných intervalech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.