Rekordní částku vybrala od investorů finanční skupina CVC Capital Partners. Do nového fondu soukromého kapitálu získala 15,5 miliardy eur, zájem byl přitom dvojnásobný. Společnost registrovaná v Lucembursku teď začne vybrané peníze investovat, před třemi lety tak například koupila významný podíl v české softwarové firmě Avast.

Zájem o fondy soukromého kapitálu, které nakupují podíly ve firmách, roste. V loňském roce se do nich v Evropě vybralo 74 miliard eur, tedy o 37 procent více než o rok dříve a vůbec nejvíce za posledních osm let. Nastavený trend pokračuje i letos, CVC překonala dosud rekordních 13 miliard vybraných loni pro fond spravovaný skupinou Advent International.

V článku se dále dozvíte

  • Finanční skupina CVC vybrala od investorů rekordních 15,5 miliardy eur do svého nového fondu soukromého kapitálu.
  • Mezi investory patří hlavně penzijní fondy a pojišťovny.
  • Za rostoucím zájmem o fondy soukromého kapitálu je možnost vyšších výnosů v porovnání například se státními dluhopisy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru