Ukrajinská politická elita se nechce rozloučit s korupcí, tvrdí český finančník Tomáš Fiala z investiční skupiny Dragon Capital, která zprostředkovává čtvrtinu všech zahraničních investic v zemi. Podle Fialy vsadil tým prezidenta Porošenka na staré zkorumpované elity, které se snaží zabránit klíčové reformě soudnictví a bezpečnostních složek.

HN: Jak dopadl případ razie ukrajinské tajné služby SBU v kancelářích vaší firmy Dragon Capital v Kyjevě na konci dubna?

Nakonec dobře. Prezident nám zavolal a omluvil se, probírali jsme to i s premiérem Grojsmanem, taky ukrajinská tajná služba se nám omluvila. Její podezření z používání nelegálního softwaru nebo sledování zaměstnanců vůči naší firmě se ukázaly jako nepodložené.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.