1. Jak vybrat podílový fond přesně pro sebe?

Na začátku by si každý měl udělat rekapitulaci toho, do čeho již své peníze investuje. Podílové fondy jsou další dílek ve skládačce zhodnocování peněz a měly by doplňovat bezpečnější investice se státním příspěvkem (spoření na důchod nebo stavební spoření), které jsou základní úrovní každého, kdo investuje či spoří.

Do podílových fondů (zvláště to platí v případě rizikovějších fondů) patří peníze, u kterých jsem připraven o ně v nejhorším případě zčásti přijít a které nebudu v nejbližších letech potřebovat. Pokud tedy například mám našetřeno na splacení hypotéky, u které za dva roky končí fixace, takové peníze do podílových fondů nepatří.

V článku se dále dozvíte

  • V době, kdy inflace roste a sazby na vkladech v bankách dál klesají směrem k nule, je čas podívat se jinde.
  • Podílové fondy nabízejí vyšší výnosy, na druhé straně ale i vyšší riziko a vyšší poplatky.
  • Návod na jistý zisk vám nikdo rozumný nedá, pokud ale fungování fondů porozumíte, rozhodně zvýšíte svou šanci na úspěch.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru