Martin Vlček, BH Securities

Obecně je důležité mít vyvážené portfolio a vědět, že investice do akcií a dluhopisů je dlouhodobá záležitost. Je dobré rozložit riziko do více tříd aktiv. Například mít akcie, dluhopisy vládní i korporátní a také trochu fyzického zlata jako pojistku pro extrémně nenadálé události. Je dobré také mít část majetku v nemovitostech. Nejdůležitější je ale investovat do toho, čemu investor rozumí, a zbytek investic přenechat profesio­nálům. Zajímavé je také investovat do nemovitostních fondů, zejména německé komerční nemovitosti jsou dobrou diverzifikací portfolia většiny investorů.

Tipy na zajímavé akcie: Moneta Money Bank, ČEZ, Fortuna

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.