Ani jedna z vládních stran si nepolepšila, po květnové vládní krizi naopak všechny ztratily a veřejnost začala ještě víc nadávat na státní instituce. Ve světle průzkumů volebních preferencí vypadají následky krize jednoduše, parlamentní volby přitom Česko čekají už za pár měsíců, v říjnu.

Důležitější než pád důvěry v prezidenta a vládu nebo mírný pokles preferencí koaličních stran je pro další vývoj země jiné číslo, vzešlé z květnového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Přibylo lidí, kteří se rozhodně nechtějí zúčastnit příštích voleb. V květnu to bylo 18 procent, v dubnu šlo už o 23 procent. "V situaci, kdy tu nemáme žádnou revoluci a volební účast je celkem stabilizovaná, jde o poměrně významný nárůst," varuje sociolog Jan Červenka z CVVM.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.