Chci hájit kariérní řád. Je to poslední krok, s kterým jsem spojila svou demisi, oznámila s pláčem na krajíčku ministryně školství Kateřina Valachová po jednání Senátu. Dala tak najevo, že zůstává v čele úřadu. A taky to, jak moc ji zasáhlo, že se jí nepovedlo kariérní řád prosadit. Dosud vždy obhájila všechny své zákony − a že jich nebylo málo. Nyní musela poprvé čelit neúspěchu.

Prezident Miloš Zeman jejímu přání dotáhnout práci do konce možná vyhoví. "V neděli jsem paní ministryni řekl, že má čas na rozmyšlenou do doby, než se vrátím z Vietnamu a Kazachstánu, což je 10. června. Pokud si to nerozmyslí, jmenuji ministrem školství jejího náměstka Stanislava Štecha, jak navrhl premiér," uvedl včera Zeman. Valachová na své odvolání naléhat nechce. "Demise nedemise, mně záleží na tom, aby prošel kariérní řád. Pak možná začnu přemýšlet, co bude dál," řekla v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.