První den bez cigaret v hospodách nasvědčuje tomu, že čeští hostinští i samotní kuřáci berou zákaz kouření vážně. Ve většině podniků byl včera čistý vzduch, někde už dokonce začali s montáží cedulek, které na zákaz upozorňují. A to přesto, že majitelé restaurací mají na přizpůsobení se protikuřáckému zákonu 90 dní. Česko je od středy 23. evropskou zemí, kde platí úplný zákaz kouření v restauracích.

"Vydal jsem obsluze pokyny, aby ve chvíli, kdy si někdo z hostů zapálí, kuřáka hned upozornila, že to není povolené a že mu hrozí pokuta. Pokud neuposlechne, zavoláme policii. Už jsme také namontovali cedulky se zákazem kouření," říká například majitel restaurace La Rocket na pardubickém hlavním nádraží Dalibor Kříž.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.