První den bez cigaret v hospodách nasvědčuje tomu, že čeští hostinští i samotní kuřáci berou zákaz kouření vážně. Ve většině podniků byl včera čistý vzduch, někde už dokonce začali s montáží cedulek, které na zákaz upozorňují. A to přesto, že majitelé restaurací mají na přizpůsobení se protikuřáckému zákonu 90 dní. Česko je od středy 23. evropskou zemí, kde platí úplný zákaz kouření v restauracích.

"Vydal jsem obsluze pokyny, aby ve chvíli, kdy si někdo z hostů zapálí, kuřáka hned upozornila, že to není povolené a že mu hrozí pokuta. Pokud neuposlechne, zavoláme policii. Už jsme také namontovali cedulky se zákazem kouření," říká například majitel restaurace La Rocket na pardubickém hlavním nádraží Dalibor Kříž.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.