Odborná veřejnost, či aspoň její část, doufala, že tohle ministryni školství Kateřině Valachové v Senátu neprojde. Nový kariérní řád učitelů, na který již kývla sněmovna, do škol ani nepřivede víc učitelů, ani nezlepší postavení těch současných, a už vůbec nepřispěje k tomu, aby ze škol vycházeli mladí lidé, kteří budou lépe připraveni na to, co po nich dnešní život žádá. Přesto se za něj ministryně bije s takovou vervou, že kvůli tomu dokonce zapomíná na demisi, kterou ke včerejšímu dni podala. Že prý chce práci na novele dokončit a řád znovu obhajovat ve sněmovně.

Ne že by kariérní řád všichni šmahem odmítali. Mnoho učitelů si naivně myslí, že jim přinese víc peněz. A zřejmě proto ho Senát nakonec poslal poslancům zpátky jen s nepodstatnými úpravami. Senátoři například chtějí, aby třídní učitelé dostávali navíc místo navrhovaných 1500 korun dvakrát tolik. Třídní učitelé budou mít jistě radost. Jenže víc peněz prostě nebude. O celkové sumě se totiž rozhoduje na ministerstvu financí, takže se nanejvýš někde − s velkou slávou − přidá. Ale jinde − zcela nenápadně − zase ubere.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru