Čeští milionáři sázejí na reality a start-upyPředpokládat, že co milionář, to odborník na finance, by bylo naivní. Pokud však známe investiční preference stovek Čechů s volným majetkem v desítkách milionů korun, tedy dolarových milionářů, už nám to v orientaci pomůže. Zvlášť když můžeme porovnávat výsledky průzkumů za několik let s reálnými pohyby na trzích.

V prvních letech této dekády byly mezi bohatými hitem investice do realit a do akcií. Nemovitosti a pozemky tehdy radilo kupovat šest z deseti milionářů. Další roky přinesly proměny popularity různých aktiv, měnilo se vnímání rizik a přicházely i módní vlny, takže se mezi doporučeníhodná aktiva dostávalo třeba zlato, u těch odvážnějších také investice do start-upů či pokročilých technologií. Na jednu konstantu však bylo vždy spolehnutí. Nemovitosti bohatí doporučovali a kupovali rok co rok. A neustávající růst cen je jen utvrzoval v tom, že situaci vyhodnocují dobře.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru