V České republice si nepřejeme, aby evropské instituce zasahovaly do našich vnitřních záležitostí, napsal Andrej Babiš. Tím "zasahováním do vnitřních záležitostí" míní dnešní jednání evropského parlamentu, který řeší riziko politického zneužívání médií v Česku, tedy situaci, kterou sám Babiš vytvořil. Předseda ANO tak trochu připomíná chlápka, který bije manželku a když ho sousedi napomenou, začne vykřikovat: "Do toho vám nic není, my si to vyřídíme doma sami!" Takže prrr. To nejsou jenom vnitřní záležitosti. Dobře, že se o stavu médií v Česku na evropské úrovni mluví.

Je to politický boj proti mně, říká babiš

Je samozřejmě pravda, že v Česku není situace tak tristní jako v Polsku či Maďarsku, kde došlo k přímým zásahůn do fungování médií z pozice státní moci. To se u nás zatím neděje. Ale už jen to, že politik, který se v říjnu dost pravděpodobně stane premiérem, má přímý vliv na významnou mediální skupinu, není normální. A pokud navíc vliv neváhá využít v politickém boji, jak se dostatečně prokázalo v případě nahrávek jeho konverzace s bývalým novinářem MF DNES Přibilem, je to už skutečně na pováženou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru