V České republice si nepřejeme, aby evropské instituce zasahovaly do našich vnitřních záležitostí, napsal Andrej Babiš. Tím "zasahováním do vnitřních záležitostí" míní dnešní jednání evropského parlamentu, který řeší riziko politického zneužívání médií v Česku, tedy situaci, kterou sám Babiš vytvořil. Předseda ANO tak trochu připomíná chlápka, který bije manželku a když ho sousedi napomenou, začne vykřikovat: "Do toho vám nic není, my si to vyřídíme doma sami!" Takže prrr. To nejsou jenom vnitřní záležitosti. Dobře, že se o stavu médií v Česku na evropské úrovni mluví.

Je to politický boj proti mně, říká babiš

Je samozřejmě pravda, že v Česku není situace tak tristní jako v Polsku či Maďarsku, kde došlo k přímým zásahůn do fungování médií z pozice státní moci. To se u nás zatím neděje. Ale už jen to, že politik, který se v říjnu dost pravděpodobně stane premiérem, má přímý vliv na významnou mediální skupinu, není normální. A pokud navíc vliv neváhá využít v politickém boji, jak se dostatečně prokázalo v případě nahrávek jeho konverzace s bývalým novinářem MF DNES Přibilem, je to už skutečně na pováženou.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?