Americká společnost Nvidia hodně sází na umělou inteligenci. Schopnost strojů učit se byla hlavním tématem i při vystoupení spoluzakladatele a šéfa firmy Jensena Huanga na výstavě Computex v tchajwanské Tchaj-peji. Její nové speciální čipy, jako Nvidia V100, mají umožnit umělé inteligenci, aby se rychleji zlepšovala a zpracovávala data. Nvidia do vývoje systému investovala tři miliardy dolarů a chlubí se tím, že jako jediná dokáže tyto čipy vyrábět v masovém měřítku. Na trh by se měly dostat ještě letos. Nvidia včera oznámila, že uzavřela smlouvy se čtveřicí tchajwanských výrobců elektroniky − společnostmi Foxconn, Inventec, Quanta a Wistron, které mají vyvíjet a vyrábět výkonné servery pro největší poskytovatele cloudových služeb, jakými jsou Microsoft, Google či Amazon. Právě pro ně je umělá inteligence zásadní. Společnosti Nvidia věří i investoři − jen letos akcie firmy přidaly přes 42 procent a její tržní kapitalizace vystoupala už skoro na 87 miliard dolarů.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.