Už je to více než rok, co zemřela Zaha Hadid − nejslavnější architektka světa, která jako vůbec první žena získala prestižní Pritzkerovu cenu za architekturu. Netrvalo dlouho a po jejím náhlém odchodu v médiích začala stále častěji zaznívat stejná otázka: Jaká je budoucnost Zaha Hadid Architects, jednoho z největších a nejúspěšnějších architektonických studií světa, bez jeho vůdčí osobnosti a zakladatelky?

Odpověď spolu s jasnou vizí do budoucna měl přinést nový šéf studia Patrik Schumacher, který byl od konce 80. let pravou rukou slavné architektky. "Zaha byla neuvěřitelně silná osobnost. Sdělit veřejnosti, že jsme skutečně schopni pokračovat v naší práci i bez ní, se pro nás stalo velkou výzvou," řekl HN. Stejně jako v rozhovorech pro jiná média nezapomněl připomenout, že každý projekt je výsledkem týmové práce, nikoliv jednoho člověka. Vize Zahy Hadid však pro ateliér zůstává zcela zásadní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šéf Zaha Hadid Architects Patrik Schumacher v rozhovoru pro HN představil současné největší projekty studia a plány do budoucna.
  • Jednou z největších výzev podle něj je přesvědčit veřejnost, že studio dokáže pokračovat i bez nejslavnější architektky světa. Místem, kde se může studio plně realizovat, je v současnosti Čína. Tam jsou ochotni zaplatit za megalomanské projekty. Ateliér však staví i v Česku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.