"URNA! Tak to jsme v pr…!" zní v legendárních odposleších Davida Ratha a jeho party. Nejvyšší soud se od včerejška zabývá otázkou, jestli odposlechy směly být v korupční kauze použity coby důkaz. Vrchní soud je přesvědčen, že ne, protože prý nebylo dostatečně zdůvodněno jejich nasazení. Bez odposlechů toho ovšem státní zástupce má na Ratha a spol. tak málo, že by to jen těžko stačilo k odsouzení. Na verdikt Nejvyššího soudu tak napjatě čeká nejen bývalý středočeský hejtman, kterému před zrušením rozsudku hrozilo osm a půl roku vězení, ale také státní zástupci, kteří vyšetřují další kauzy, v nichž odposlechy hrají roli. Pokud budou Rathovy odposlechy shledány nezákonnými, může se i jejich práce ocitnout přesně tam, kde se cítili být Rathovi kamarádi v momentu příjezdu URNA.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru