Zemědělci pokračují v hledání způsobu, jak prodat mléko za lepší peníze. Jedním z nich je provozování vlastní mlékárny. Například odbytové družstvo Viamilk CZ na ni bude z každého prodaného litru mléka odkládat deset haléřů. Denně ho zpracuje okolo 550 tisíc litrů.

Podobnou částku již spoří i Mlékařské odbytové družstvo Morava. "Máme fond, do kterého odkládáme peníze pro případ, že by se něco stalo, a teď se začneme bavit o tom, že bychom tyto peníze dali i do společného podniku," říká předseda družstva Morava Oldřich Ždárský. "Víme, že zhruba deset haléřů je zatím málo, ale je to signál, že to myslíme vážně," dodává Žďárský.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.