Od počátku to vypadalo jako jasný případ. Půl roku trvající odposlechy, spolupracující obžalovaná Ivana Salačová i krabice od vína se sedmi miliony korun, které si z domu manželů Kottových v květnu 2012 odnášel středočeský exhejtman David Rath, naznačovaly, že korupční kauza kolem středočeských nemocnic skončí odsuzujícími rozsudky. Také padl prvoinstanční verdikt, v němž Rath dostal 8,5 roku vězení a tresty si odneslo dalších deset lidí.

Nyní je ale vše prakticky na začátku a v rukou Nejvyššího soudu. A to kvůli otázce, zda byly odposlechy povoleny v souladu se zákonem. Verdikt nad Rathem a spol. totiž zrušil soudce Vrchního soudu v Praze Pavel Zelenka. Odůvodnil to tím, že odposlechy v kauze byly nezákonné. Soudce, který je povolil, podle něj nekriticky přijal tvrzení žalobců, že důkazy nelze získat jinak.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.