Současné vztahy mezi Francií a Ruskem nejsou valné už jen proto, že Moskva si nepřála, aby se Emmanuel Macron stal francouzským prezidentem. Jeho včerejší první setkání s Vladimirem Putinem nemělo přinést žádný průlom, mohlo jen pomoci k osobnímu seznámení a pokusu vytvořit vzájemně příznivější ovzduší. Na sklonku úřadování Francoise Hollanda, Macronova předchůdce ve funkci hlavy státu, se vztahy Paříže a Moskvy prakticky vytrvale zhoršovaly. Hollande dokonce pohrozil Moskvě soudem za údajné válečné zločiny v Sýrii. Putin nyní sonduje, zda se s Macronem přece jen dohodne lépe, i když ten ve své volební kampani též nešetřil silnými slovy na adresu Ruska. Takže nový začátek? Možná, anebo také ne…

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru