Většina Čechů sice nevěří, že jim důchod od státu zajistí důstojné stáří, přesto si však čtyři z deseti nedělají vlastní rezervy. Nedávný průzkum agentury STEM/MARK také ukázal, že většina lidí, kteří si na stáří šetří, ukládá měsíčně méně než 700 korun. Podle některých názorů by si ale lidé měli dávat stranou deset až patnáct procent čistého příjmu, aby si i ve stáří udrželi svůj životní standard.

"Raději se spokojíme s tím, že nějak bude a stát se o nás postará," komentuje chování Čechů analytik Ondřej Hübner z Institutu strategického investování při Vysoké škole ekonomické.

V článku se dále dozvíte

  • Aby si lidé zajistili důstojné stáří, neměli by spoléhat na důchod od státu.
  • Prostřednictvím penzijních fondů si v současné době spoří na důchod okolo 4,5 milionu Čechů.
  • Mají však i jiné možnosti, které často přináší větší výnosy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru