Téma sexuálních menšin zůstává pro KDU-ČSL nadále citlivé, přestože strana míří k větší modernosti. Zatím naposledy se o tom přesvědčil mladý předseda KDU-ČSL v Mostě Adam Komenda, který na víkendovém sjezdu strany marně navrhoval usnesení o větší toleranci členů strany k homosexuálům.

"Sjezd KDU-ČSL vyzývá všechny členy strany, aby se v budoucích letech vyvarovali negativních či přímo útočných výroků vůči homosexuálům a komunitám, které je sdružují," zněl návrh, ve kterém pak byli straníci vyzváni, aby se nepodíleli na organizování akcí s negativním podtextem vůči homosexuálům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.