Zítřkem končí v České republice svoboda. Začíná platit zákaz kouření v restauracích, tento zločin sociálně inženýrské lobby, která pod pláštíkem ochrany zdraví usiluje o spoutání společnosti do okovů neomarxistické ideologie. Že ne? Ale ano! Zákaz kouření je v rozporu nejen se selským rozumem, ale i s Listinou práv a svobod, které se neomarxisté tak často pokrytecky dovolávají. Už základní ustanovení listiny říká, že lidé mají právo na důstojnost. Toto právo bude hanebně pošlapáno, protože kuřáci vyhnaní z restaurací budou muset nedůstojně postávat na ulicích, vystaveni nejen povětrnostním vlivům, ale i urážlivě soucitným pohledům kolemjdoucích. A to není zdaleka všechno!

SPECIÁL: JEŠTĚ DEN A CIGARETA VÁS V HOSPODĚ MŮŽE STÁT PĚT TISÍC KORUN. NĚKTEŘÍ HOSPODŠTÍ SE PŘIPRAVUJÍ NA "KLUBOVÝ" ODBOJ

Článek 26 listiny jasně říká, že každý má právo svobodně podnikat. Zákaz kouření v restauracích to hanebně popírá, protože zásadně zasahuje do konceptu restaurací. Hospodským je například upřena svoboda rozhodnout, zda umožní hostům pasivní kouření, které přitom může značně rozšířit spektrum jejich životních zkušeností, takže má i edukační efekt. Zákazem kouření v restauracích je též vážně ohrožena diverzita nabídky služeb v oblasti aromaterapie. A mohli bychom pokračovat.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru