Lidovci si už před víkendovým sjezdem a hlasováním delegátů museli být jistí, že straníci podpoří koalici s hnutím Starostové a nezávislí a potvrdí Pavla Bělobrádka na postu předsedy. Jinak by nenatočili předvolební klip a nepolepili auto Bělobrádkovou tváří ještě před klíčovým rozhodováním o budoucnosti KDU-ČSL. Plán nerozbil ani zlínský hejtman Jiří Čunek, který se pokusil získat post předsedy svým ultrakonzervativním programem.

V článku se dále dozvíte

  • Lidovci potvrdili ve vedení strany dosavadního předsedu a vicepremiéra Pavla Bělobrádka.
  • Zlínský hejtman Jiří Čunek jej při volbě předsedy nedokázal porazit.
  • Nyní společná koalice KDU-ČSL a Starostů rozjíždí předvolební kampaň, s programem jim radili němečtí křesťanští demokraté z CDU/CSU.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.