Poslední květnová sobota patřila tomu nejlepšímu, co se v udržitelnosti v Česku událo za posledních několik let. V pražském Černínském paláci se udělovaly vůbec poprvé v historii Ceny SDGs. Jsou určené firmám, institucím a neziskovkám, které se angažují v udržitelnosti − ať už v ochraně životního prostředí, klimatu, v podpoře komunity, diverzity nebo třeba férového přístupu k zaměstnancům. Jednoduše v některém z cílů takzvaných Sustainable Development Goals (SDG), ke kterým se před dvěma lety zavázaly státy OSN. Česká republika se tak stává první zemí na světě, která tyto ceny za udržitelnost uděluje. "Už nyní máme ze zahraničí ohlasy, že by takový model rádi aplikovali. S nadsázkou lze říci, že Česko může jít v tomto směru ostatním zemím příkladem," podotýká Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která udílení cen spolupořádá. Do Cen SDGs se přihlásilo 215 projektů, takto velký zájem organizátory překvapil. Dobré ohlasy má i klip Česko mění svět, kde tuzemské celebrity myšlenku SDG propagují. Za dva měsíce od uvedení má na YouTube přes 101 tisíc zhlédnutí.

Do hlasování se kromě odborné poroty a České rozvojové agentury zapojila z velké části i veřejnost. Češi v otevřeném on-line hlasování vybrali dva z pěti vítězů, celkem lidé poslali 8300 hlasů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.