Každý rok se v ulicích New Yorku sejde 70 tisíc lidí, aby podpořili koncert, na kterém zaznívá poselství cílů SDG (Sustainable Development Goals): boj s klimatickou změnou, se znečištěním země i vody, přístup ke vzdělání nebo rovné zacházení pro všechny. A takové hvězdy jako Beyoncé a další celebrity veřejné povědomí o cílech SDG svým vystoupením ještě umocňují. A tak přestože prezident Donald Trump ekologické a humánní cíle právě nepodporuje, americká veřejnost už o úkolu, který si vytyčila OSN, leccos ví.

"Naše vlády nemusí být vždy nakloněny změně, dokonce i když je to změna k lepšímu. Ale naším úkolem je vytvořit tlak na vlády, aby udělaly správnou věc," říká exkluzivně pro Hospodářské noviny Jeffrey D. Sachs, profesor na Kolumbijské univerzitě, poradce generálního tajemníka OSN a propagátor udržitelného rozvoje v USA.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.