Rčení z titulku asi zrovna nenadchne milovníky naftových motorů, čím dál více ale platí pro nejrůznější investory. Od září 2015, kdy propukla aféra Dieselgate, dělá nafta starosti nejen akcionářům Volkswagenu. Samozřejmě nejvíce trápí výrobce, v jejichž programech hrají dieselové motory prim. Nafta škodí hlavně investorům v Evropě. Novými oběťmi jsou italsko-americký Fiat Chrysler a německý Daimler.

Žebříček propadu tržní hodnoty stále vede Volkswagen. Akcie firmy jsou zhruba 15 procent pod hodnotami, na kterých se obchodovaly téměř před dvěma lety. Od té doby aféra Dieselgate rozděluje automobilové akcie na poražené, méně poražené a dva vítěze. Ti dva na stupních vítězů jsou ve srovnání s ostatními malí, jejich auta ale jezdí výhradně na benzin a elektřinu − Ferrari a Tesla.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru