Zákazníci získali páku proti dosud nedotknutelným mobilním operátorům. Poslanci ve středu schválili vládní novelu telekomunikačního zákona, která posiluje jejich práva a zároveň podstatně zvyšuje pokuty operátorům za omezování jejich konkurentů. Vláda si od zákona slibuje, že podpoří současný tlak veřejnosti na zlevňování mobilního internetu v Česku, jehož ceny se dlouhodobě řadí k nejvyšším v Evropě.

Pokud novelu podpoří také Senát a podepíše ji prezident, mohla by začít platit ještě před říjnovými volbami do sněmovny. Její přijetí navíc otevírá možnost, aby na český trh vstoupil čtvrtý velký operátor, který by dosavadní hlavní trojici telekomunikačních firem tlačil k dalšímu zlevňování.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.