Nikdo nechce do mixéru, glosoval v březnu Ivan Pilný problémy ČSSD při hledání nového ministra průmyslu a obchodu. Mínil tím to, že ministerstvo je zavaleno problémy, ze kterých se kdokoliv, slušně řečeno, pomine. "Nově jmenovaný ministr… se bude se zmítat v operativních problémech, proto ta poznámka o mixéru," napsal tehdy na svém blogu Pilný.

Uplynuly dva měsíce a Pilný je v mixéru sám. Na ministerstvu financí, kam nastupuje jako náhrada za odvolaného Andreje Babiše, rozhodně není o operativní problémy nouze. Je tu problém zajišťovacích příkazů, které podle kritiků často vedou k faktické likvidaci firem, musí se najít peníze na schválené zvýšení platů pracovníků v sociálních službách, kultuře a školství, jsou tu problémy s čerpáním eurofondů, s útlumem těžební společnosti OKD… Cokoliv z toho by semlelo i skutečného experta, natož člověka, který ještě minulý týden tvrdil, že se ministrem financí stát nechce, protože resortu vůbec nerozumí. Vedle toho je tu příprava nejdůležitějšího zákona roku − státního rozpočtu, o kterém sice Babiš tvrdí, že ho předložil, ale ve skutečnosti předložil jen hrubý rámec, takže Pilného čeká bitva s ministry ČSSD a KDU o jednotlivé kapitoly, která vzhledem k tomu, že Pilný není politicky zrovna nejsilnější váha, pro něj nebude snadná.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru