Paříž, Berlín, Marseille… a teď Manchester. A protože teroristické útoky neposuzujeme racionálně, ale emocionálně, náš vztek ještě posiluje fakt, který se zdráháme si přiznat, ale který je více než jasný: ani tento nebyl poslední.

Co s tím? Samozřejmě, musíme se bránit. Účinně, a bude-li třeba, tvrdě. Základním předpokladem správné odpovědi na otázku, co s tím, je ale znalost cílů útočníka. Je až zarážející, jak málo lidí si klade otázku, čeho přesně chtějí islamisté svými útoky dosáhnout. Většina si prostě odpoví, že nás chtějí porazit. Při hlubším přemýšlení ale dospějí k závěru, že necelá tisícovka usmrcených evropských obětí terorismu od roku 2000 představuje sice spoustu lidských tragédií, ale jistě nemůže způsobit kapitulaci půlmiliardové Evropy před zájmy islámského "rádoby" státu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru